• קיימות ואחריות תאגידית

קיימות ואחריות תאגידית

היחידה הראשונה, הגדולה והמובילה בישראל לשירותי ייעוץ וליווי בתהליכי קיימות, ובפיתוח והטמעת אסטרטגיות של אחריות תאגידית בארגונים וחברות.


אחריות תאגידית היא גישה ניהולית אסטרטגית, בעזרתה בוחן הארגון את השפעותיו מול מחזיקי העניין: עובדים, ספקים, לקוחות ומשקיעים, כמו גם הסביבה והקהילה בה הוא פועל; ומקדם עבורם ערך, על מנת לשמור על המחויבות ההדדית לאורך זמן ולקדם את עסקיו. הרציונל העומד מאחורי יישום קיימות וגישת אחריות תאגידית חברתית במגזר העסקי, מבוסס על ההבנה שעסקים בריאים זקוקים לחברה בריאה - גוף עסקי הפועל בתוך קהילה, המספקת לו את עובדיו, לקוחותיו ופרנסתו, חייב להקשיב, להשקיע וליצור עמה דיאלוג מתמשך. ככלל, קיימות היא דרך שיש לשלב באסטרטגיית הארגון ולהטמיע במערכות הארגוניות ותהליכי העבודה, שכן רק כך, ייהנה הארגון ממכלול היתרונות הכלכליים שיש לתחום.

השותפה הטבעית של הארגון

היחידה לקיימות ואחריות תאגידית בחברת BDO Consulting, היא הראשונה בתחומה והגדולה ביותר בישראל, והיא בעלת ניסיון נרחב של למעלה מעשור בליווי תהליכי קיימות חוצי ארגון בעשרות חברות בארץ ובעולם. יועצי היחידה מספקים שילוב ייחודי של ניסיון מצטבר בפיתוח תכניות אחריות תאגידית, הובלת תהליכי שינוי, ניהול פרויקטים להתפתחות עסקית, מומחיות בניהול על פי ערכים, פיתוח קודים אתיים והטמעתם, קידום פיתוח בר-קיימא בארגונים ועוד. הניסיון העשיר, הידע הנרחב והשירותים הענפים, הופכים את הקבוצה לשותפה טבעית עבור חברות וארגונים, למתן ליווי וייעוץ בתהליכי הטמעת קיימות וגישת ניהול של אחריות תאגידית בארגון.

 

מובילה אחריות תאגידית בישראל

מלבד למתן שירותי ייעוץ לחברות וארגונים בתחומי קיימות ואחריות תאגידית (Sustainability & Corporate Social Responsibility), היחידה פועלת גם לקידום הידע ופיתוח התחום בישראל. היחידה מפרסמת מגזינים בנושאי אחריות תאגידית וקיימות (קישור למגזינים) על בסיס שנתי, ומפרסמת את האנציקלופדיה לאחריות תאגידית. כמו כן, היחידה היא זרוע ההדרכה הרשמית והבלעדית להעברת קורס מנהלי הדיווח של ארגון ה - GRI בישראל, ושותפה של ארגון "מעלה" בקורס להכשרת מנהלי אחריות תאגידית (קישור לקורסים).

מבחר שירותי יעוץ ואסטרטגיה

שירותי הייעוץ שמעניקה היחידה ללקוחותיה בתחומי אחריות תאגידית וקיימות מגוונים מאוד, וכוללים פיתוח והטמעה של אסטרטגיה בתחומי קיימות ואחריות חברתית - לרבות ליווי ארגונים בהטמעת קיימות ואחריות תאגידית בפעילות העסקית (כמו דו"חות) - לצד דיווח חברתי-סביבתי, התאמה לסטנדרטים בינלאומיים מובילים, ניהול סביבתי בארגונים וליווי חברות בפיתוח והטמעה של תכנית אתיקה אפקטיבית.

 

שירותי המחלקה כוללים:


צור קשר עם המומחים שלנו