• קיימות ואחריות תאגידית

קיימות ואחריות תאגידית

 

כבר למעלה מעשור שהמושגים קיימות ואחריות תאגידית מחלחלים יותר ויותר אל השיח הציבורי בישראל, עד שנדמה שהם נוגעים כבר בכל אזור בארגון. אחריות תאגידית היא גישה ניהולית אסטרטגית של הארגון, בעזרתה הוא בוחן את השפעותיו מול מחזיקי העניין: עובדיו, ספקיו, לקוחותיו, משקיעיו, כמו גם הסביבה והקהילה בה הוא פועל, ומקדם בפעילותו ערך לאותם מחזיקי העניין על מנת לשמור על המחויבות ההדדית לאורך זמן, תוך קידום עסקיו.

הרציונל העומד מאחורי יישום קיימות ואחריות חברתית במגזר העסקי מבוסס על ההנחה שעסקים בריאים זקוקים לחברה בריאה. לכן גוף עסקי הפועל בתוך קהילה כלשהי, המספקת לו את עובדיו, לקוחותיו ופרנסתו, חייב להקשיב, להשקיע וליצור עמה דיאלוג מתמשך. הדבר נכון לכלל מחזיקי העניין עמם באים הגופים העסקיים במגע, כגון: הספקים, העובדים, הלקוחות, ארגונים בקהילה, בעלי המניות, ואף הסביבה כגוף המושפע מפעילות הארגון. ככלל, קיימות היא דרך וכיוון שיש לשלב באסטרטגית הארגון, ולהטמיע במערכות הארגוניות ותהליכי העבודה. רק בעת שילוב קיימות בתחומים אלו ייהנה הארגון ממכלול היתרונות הכלכליים של התחום.

הקבוצה לקיימות ואחריות תאגידית של BDO  זיו האפט היא הראשונה והגדולה בישראל בתחום. לקבוצה ניסיון מצטבר של מעל עשור בליווי תהליכים חוצי ארגון בעשרות חברות, והיא בעלת מגוון יכולות ויתרון לגודל. הקבוצה מלווה חברות בארץ ובעולם ומעניקה מגוון שירותי יעוץ, החל מפיתוח והטמעה של אסטרטגיה בתחומי קיימות ואחריות תאגידית, דרך דיווח חברתי-סביבתי והתאמה לסטנדרטים בינלאומיים מובילים, ניהול סביבתי בארגונים וכלה בליווי חברות בפיתוח והטמעה של תכנית אתיקה אפקטיבית. יועצי הקבוצה מספקים שילוב ייחודי של ניסיון מצטבר בפיתוח תכניות אחריות תאגידית, הובלת תהליכי שינוי, ניהול פרויקטים להתפתחות עסקית, מומחיות בניהול על פי ערכים, פיתוח קודים אתיים והטמעתם, וקידום פיתוח בר-קיימא בארגונים.

לכן, הקבוצה לקיימות ואחריות תאגידית היא השותפה הטבעית שלך לתהליך ארגוני להטמעת הנושא.

פעילות קבוצת קיימות ואחריות תאגידית כוללת:

ייעוץ אסטרטגי - ליווי ארגונים בהטמעת קיימות ואחריות תאגידית בפעילות העסקית (דוחות לדוגמא)
הכשרה למנהלים - זרוע ההדרכה הרשמית והבלעדית של ארגון ה- GRI בישראל בהעברת קורס מנהלי הדיווח. שותפה של ארגון מעלה בקורס הכשרת מנהלי אחריות תאגידית. (קישור לקורסים בנושא אחריות תאגידית
קידום הידע בנושא - פרסום שנתי של מגזינים בנושא קיימות ואחריות תאגידית, ופרסום האנציקלופדיה לאחריות תאגידית (קישור למגזינים בנושא אחריות תאגידית)

לצפיה בפרופיל הקבוצה לחצו כאן 

 

השירותים שלנו:


 

צור קשר עם המומחים שלנו