הגנת סייבר בסביבה תפעולית (OT)


מדוע נדרשת הגנת סייבר על הסביבה התפעולית?

בשנים האחרונות אנו עדים למתקפות סייבר על ארגונים תעשייתים ורשתות תפעוליות שגורמות להשבתת ייצור, עיכוב באספקה, אי עמידה בחוזים ונזק מוניטיני וכלכלי רב לחברות.

מערכות ה-OT מנהלות תהליכים פיזיים (ציוד, מכשור ומערכות יצור) ואירוע סייבר בסביבת זו עלול להביא להשלכות חמורות ופגיעה ביציבות התהליך, איכות הייצור, יעילות ובטיחות העובדים וכמו-כן לנזקים סביבתיים. הלכה למעשה, סיכוני סייבר עשויים לפגוע גם בתחושת הביטחון של הארגון.

ברוב הארגונים מנהל הסייבר עסוק בעיקר בהגנה על רשתות המנהלתיות ופחות משקיע ברשתות התפעוליות. בדרך כלל יש מחסור בידע, משאבים ובעיקר בפוקוס של "מה צריך לעשות?".

 

הפתרון – מערכת הגנת סייבר מותאמת לסביבה יצרנית.

במרכז הגנת הסייבר של BDO פועלת חטיבה המעניקה שירותי יעוץ ואבטחת סייבר לחברות תעשיה, יצור ותשתיות - בארץ בעולם.

החטיבה כוללת צוות מומחים בעלי שם עולמי ועם ניסיון עשיר בתחומי ה-OT, IT ואבטחת סייבר, ומציעה שירותי ייעוץ ומענה מקיף לאבטחת סייבר בסביבת הרשת התפעולית (OT) כולל מבדקי חדירה, ניהול משברים ובחינת טכנולוגיות רלוונטיות.

 

חטיבת ה-OT מציעה ללקוחותיה מענה מקיף לאתגרי
הגנת הסייבר בסביבת ה-OT:

  • מיפוי תהליכי עבודה ונכסים הקשורים לסביבת ה-,OT תפעולה ואחזקתה.
  • הערכת סיכונים וניתוח פערים, תאימות לסטנדרטיזציה ועמידה ברגולציות.
  • יעוץ וליווי אסטרטגי בפונקציית  OT-CISOכשירות, תוכניות עבודה, תוכניות אסטרטגיה, צמצום סיכונים משפטיים, שרשרת האספקה, כוח אדם והצגה מבוססת סיכונים לדירקטוריון.
  • שירותים מנוהלים כגון ניטור SOC לניטור מערכות מחשוב ובקרה תעשייתיות.

 

למרכז הגנת הסייבר של BDO ניסיון רב עם לקוחות מסקטורים מגוונים של ייצור, מים, אנרגיה, כימייה ותרופות. אנו מלווים ארגונים על מנת לוודא שלא ידרשו להתמודד עם השבתות של מערכי הייצור תוך כדי גיוס של כלל המהנדסים, העובדים ונותני השירות סביב מטרות אלו. למומחים שלנו יש את הידע לשוחח עם בעלי המקצוע בעולם הייצור בשפה הנכונה אותה הם מבינים ולהפחית סיכונים בצורה משמעותית.

בשנים האחרונות מנענו אין ספור מתקפות על לקוחותינו, ואנו מברכים על הזכות לייעל, לשפר ולהקטין את סיכון הסייבר על מערך הרשת התפעולית. המומחים שלנו ישמחו לשמוע על צרכי אבטחת המידע של הארגון שלכם.

 

צרו קשר עם המומחים שלנו>>