מאמרים:

המחזור הראשון להכשרת אנשים עם מוגבלויות בתחום הפיננסי

05 דצמבר 2019

יצאנו לדרך בשיתוף פעולה ראשון של האקדמיה לפיננסים של BDO, המרכז לטיפול וחקר באוטיזם - העמותה לילדים בסיכון ולשכת יועצי המס, שהוביל לפתיחת קורס ייעודי בתחום הפיננסי והכנה לעולם העבודה לאנשים עם צרכים מיוחדים. הלימודים ייערכו באקדמיה לפיננסים ובסיומם ייערך מבחן סיום ותוענק לבוגרים תעודה מטעם BDO ולשכת יועצי המס.

העמותה לילדים בסיכון פנתה האקדמיה לפיננסים של BDO, במטרה לבחון את האפשרות לשלב אנשים עם צרכים מיוחדים בעבודה חשבונאית. האקדמיה לפיננסים התגייסה לרעיון וביחד נבנה קורס מותאם.

במסגרת שיתוף הפעולה האקדמיה לפיננסים תורמת את כיתות הלימוד ומעבירה את חומרי הלימוד המקצועיים באמצעות ספר קורס מורחב וייעודי. כמו כן סגל המרצים עבר הכשרה והכנה להעברת חומרי הלימוד בצורה מונגשת, הצוות המקצועי של העמותה יעביר סדנאות לפיתוח כישורים ומיומנויות המותאמים לשילוב בשוק העבודה ולשכת יועצי המס לוקחת חלק בהתאמת מערך בחינות הקורס, כולל המבחן המסכם וחלוקת תעודות הסמכה.

"ההכשרה", אומר אבי קאופמן מנכ"ל האקדמיה לפיננסים, "היא של מושגי יסוד בתחום הפיננסי והנהלת חשבונות פרקטית. זיקקנו את כל מה שחשוב ומתאים למשימות העיקריות. הקורס מותאם, מונגש וארוך יותר מהקורסים הרגילים באקדמיה. בסיומו תערך בחינה מותאמת ותינתן תעודה שלנו ושל לשכת יועצי המס. התעודה היא שוות ערך לכל הלומדים באקדמיה. המטרה שלנו, היא שכל הבוגרים ישתלבו בעבודה בתחום, ואנו נפעל ליישם זאת".

המרכז לטיפול וחקר באוטיזם - העמותה לילדים בסיכון חרטה על דגלה קידום שילוב בקהילה, מימוש פוטנציאל אישי ושילוב בשוק העבודה החופשי. עו"ד ציפי נגל-אדלשטיין מנכ"לית העמותה, מברכת על שיתוף הפעולה והתרומה הייחודית של האקדמיה לפיננסיםBDO  ולשכת יועצי המס: " אני מאמינה, כי קורס מחישוב לשילוב יסייע להטמיע בחברה בישראל את חשיבות מתן שוויון הזדמנויות לכלל האוכלוסיות ושילובם במקומות עבודה באמצעות הנגשת לימודים והקניית כלים ומיומנויות, שיאפשרו להם להתפתח ולמצות את יכולותיהם וכישוריהם. אין לנו ספק כי התרומה תהיה הדדית הן לבוגרי הקורס והן למעסיקים ולמקומות העבודה".

 

רו"ח אמיר קינן, ראש חטיבת מנהל לארגון בלשכת יועצי המס: "כשאבי קאופמן מנכ"ל האקדמיה לפיננסים הציע לנו ליטול חלק בתוכנית, לא היססנו לרגע. זוהי תכנית חשובה ממדרגה ראשונה. לשכת יועצי המס נרתמת לכל פעילות קהילתית וביחוד כאשר היא מסייעת לציבור יקר להשתלב בשוק העבודה ולתרום לכלכלת ישראל. האקדמיה לפיננסים ולשכת יועצי המס  יסייעו  בהשמת בוגרי הקורס להיקלט במשרדי יועצי מס ובחברות נוספות, שכבר הביעו נכונות להעסיק את בוגרי הקורס. השותפים מאמינים שהמחזור הראשון שיתחיל יוביל למחזורים נוספים והגדלת הביקוש".

הקורס מתחיל החודש ויסתיים במרץ 2020, ויתקיים במתכונת של ארבעה ימי לימודים בשבוע: יומיים יועברו על ידי סגל מרצי האקדמיה לפיננסים ויומיים על ידי הצוות המקצועי של העמותה לילדים בסיכון.