שנה אחרי הנפקתה של חברת רותם שני יזמות והשקעות - תובנות ולקחים

 

בקצרה

רו"ח (עו"ד) חופית גוטסדינר, שותפה וראש מגזר הנדל"ן ב-BDO, בשיחה עם דידי ידידיה, בעלים ומנכ"ל של חברת הנדל"ן רותם שני יזמות והשקעות, בשיחה על השינויים והתמורות בענף הנדל"ן הישראלי, על הנפקת החברה והאפשרויות שפתחה עבור החברה.  

 

 

רו"ח (עו"ד) חופית גוטסדינר, שותפה וראש מגזר הנדל"ן ב-BDO, ישבה לשיחה עם דידי ידידיה, בעלים ומנכ"ל של חברת רותם שני יזמות והשקעות, שבה שוחחו על השינויים בענף הנדל"ן הישראלי, על ההחלטה לצאת להנפקה ב-2021, השינויים בעקבות ההנפקה ועל עתיד החברה.

גוטסדינר ציינה כי בשנים האחרונות תחום הנדל"ן חווה התפתחות משמעותית. לדבריה, "בשנה שהסתיימה במארס 2022 החלה בנייתן של כ-69 אלף יחידות דיור – עלייה של כ-27% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ברבעון הראשון של 2022 החלה בנייתן של כ-20 אלף יחידות דיור, עלייה של כ-40% לעומת הרבעון המקביל אשתקד – שיא היסטורי. לצורך כך החברות נדרשות להיקפי מימון משמעותיים. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות הנפקה בבורסה".

אחד הגיוסים הגדולים של 2021 היה זה של חברת הנדל"ן רותם שני, שהונפקה, בליווי BDO, בבורסת תל אביב וגייסה באותה שנה סכום של כ-146 מיליון שקל באג"ח ומניות.

על ההחלטה לצאת להנפקה סיפר ידידיה: "חברה יזמית שמתעסקת בנדל"ן, מבינה מהר מאוד מבינה שצורכי ההון העצמי בפרויקטים בנדל"ן הם עצומים, אולי הגדולים במשק, וכדי לממש את יכולת הייזום, הביצוע והשיווק, צורכי ההון חייבו אותנו להיפגש עם שוק ההון. זאת האפשרות הזולה ביותר והמורכבת ביותר".

עוד סיפר ידידיה בשיחתו עם גוטסדינר כי "ברגע שיכולות ההון והמימון של החברה גדלות, עדשת החיפוש של הפרויקטים רחבה יותר. אפשר לעשות יותר פרויקטים יותר מורכבים, יותר גדולים, ובהחלט ביום-יום אנחנו מרגישים שהחיבור עם שוק ההון הזניק את החברה. גיוס ההון גם מאפשר לחברה לגייס כוח אדם הרבה יותר איכותי, ובכלל – לצמוח".

ליצירת קשר עם המומחים שלנו >>