מאמרים:

המשקיעים נוהרים אל דירות הנופש: היזם שמסביר איך עושים את זה נכון

01 דצמבר 2022

גיא מלר, שותף, מנהל סניף אילת |

בקצרה

רו"ח גיא מלר, שותף ומנהל פורום פנאי ונופש ב-BDO, בשיחה עם יובל רפאל, בעלים ושותף בחברת YalaRent ומומחה בגיוס משקיעים, בשיחה על ענף ההשכרה לטווח קצר וטיפים חשובים ליזמים בתחום.  

 

 

רו"ח גיא מלר, שותף ומנהל פורום פנאי ונופש ב-BDO, ראיין את יובל רפאל, הבעלים של חברת YalaRent, חברה שמתחמה באירוח AirBNB ודירות נופש, לה כ-200 יחידות נופש מסוגים שונים בפריסה ארצית. רפאל סיפר כיצד הגיע לתחום השכירות בתחום דירות נופש, סיפר על המודלים השונים של המשקיעים שפיתח ואף חשף שהוא נמצא במו"מ לרכישת בית מלון.

רפאל דיבר עם רו"ח מלר על השינויים בתחום התיירות, בעיקר מאז תקופת הקורונה, וסיפר שסגירת בתי המלון בתקופת המגפה הובילה לפריחה משמעותית של ענף יחידות הנופש והשכירות לטווח קצר. לדבריו רפאל, "תקופת הסגרים גרמה להרבה אנשים שלא היו מודעים לתחום דירות הנופש, והיו לקוחות של בתי מלון בלבד, יצרו מודעות חדשה לתחום הזה. בזכות הקורונה, יש כיום קהל לקוחות גדול מאוד שלא היה בעבר, וגם אחרי שבתי המלון נפתחו אנשים לא רצו להתקהל, והעדיפו שיהיה להם את המטבח שלהם ואת הבריכה שלהם, ורצו להיות עם המשפחה הגרעינית שלהם – וזה עשה פלאים לענף".

לדבריו, המצב החדש הכניס הרבה משקיעים לשוק, שראו את הביקוש הגדול בענף השכירות קצרת הטווח. בעקבות הביקוש הרב של משקיעים בתחום, ב-YalaRent פיתחו מגוון רחב של מודלים שונים של השקעה, בין היתר מודל דמוי אג"ח בתשואה קבועה. 

רפאל גם הסביר מדוע הוא אינו מגביל את החוזים מול המשקיעים בזמן קצוב ואף שיתף מניסיונו הרב כיזם ומגייס משקיעים בכמה טיפים חשובים למשקיעים בתחום דירות הנופש לטווח הקצר, ואיך להתנהל בענף עונתי שמושפע גם מתקופות משבר.