יניב כהן בכנס לייב - TECHNOVATION 2020 בשיתוף דה מרקר

יניב כהן , שותף, ראש אשכול טכנולוגיה |

21 יולי 2020

יניב כהן, שותף וראש אשכול טכנולוגיה, BDO השתתף אתמול (21.7.2020) בפאנל: "נולדו בזום: איך מקבלים השקעה רק בשיחת וידיאו?" במסגרת כנס לייב - TECHNOVATION בשיתוף דה מרקר. בפאנל לקחו חלק גם יאיר שניר, מנהל פעילות דל טכנולוגיות קפיטל ושרית פירון, שותפה מנהלת בקרן Team8 קפיטל.

פאנל זה הוא הזדמנות טובה לתהות על מצב ההיי-טק הישראלי, שנראה סכיזופרני: מצד אחד, יש גאות בגיוסי ההון, ומנגד, החברות עצמן מקצצות, בכח האדם, במשכורת, בתנאים הסוציאלים לעובדים.  

לדברי  כהן: "אכן רואים עלייה בהיקפים ובמספרי ההשקעות, אבל כשאני מנתח את זה, חלק מזה מגיע מהחלטה של המשקיעים להכניס כסף לחברות שהן השקיעו בהן בעבר אחרת הן עלולות להתיקל בקשיים, וזו בעצם הזרמה שמאפשרת לחברות להמשיך להתקיים. ובאמת רואים איזשהו שינוי. אם פעם ההשקעות היו מתחלקות 50-50 בין השקעות ראשונות להשקעות המשך, כעת אנחנו רואים משהו כמו 70-30 לטובת השקעות המשך. עוד דבר שאנחנו רואים הוא שהחברות עצמן, שזקקות לחמצן, מוכנות להתפשר על שווי, והמשקיעים רואים הזדמנות: חברה שראיתי אתמול בשווי 10 מיליון דולר פתאום שווה 8 מיליון דולר, אז קל להם יותר לפתוח את הארנק". 

 

לכתבה המלאה >>

 

צפו בפאנל המלא: