מילון המונחים: פינטק (Fintech)


במשפט
: טכנולוגיה פיננסית; תחום המציע שירותים פיננסיים או משפר פעילויות פיננסיות באמצעות טכנולוגיה. 

 

מה זה פינטק (Fintech)?

פינטק (Fintech) הוא הלחם של המילים "Finance Technology" וזוהי גם משמעותו - טכנולוגיה פיננסית. המונח מייצג למעשה תחום חדש, מהמבטיחים שבעולם ההייטק, המשלב בין טכנולוגיה לפיננסים ומציע שיפור פעילויות פיננסיות או מתן שירות פיננסים באמצעים טכנולוגיים (כמו אינטרנט או טלפונים חכמים). בהתאם, כשמדברים על פינטק (Fintech) מתכוונים בד"כ לחדשנות טכנולוגית המתמקדת בעולם הפיננסיים, כמו בנקאות דיגיטלית, הלוואות עמית לעמית או מטבעות ווירטואליים.

חברות פינטק הן חברות המפתחות טכנולוגיות חדשניות (אלגוריתמים, אפליקציות ופיתוחים מתקדמים נוספים) שמטרתן לספק פתרונות פיננסיים - הן למתן ושיפור של שירותים פיננסיים (כמו רכישת ביטוח או קבלת הלוואה), והן עבור תפקודים שונים של המערכות הפיננסיות (כמו ניתוח נתונים בהיקפים גדולים או מניעת תרמיות והונאות).

פיתוחי פינטק (Fintech) משמשים הן את המוסדות המסורתיים, כמו בנקים, חברות ביטוח או קרנות השקעה; והן חברות סטרטאפ צעירות המציעות שירותים או מוצרים חדשניים, שלעיתים משבשים את השווקים הקיימים ומשנים את חוקי המשחק. כך, התחום מייעל תהליכים ומוריד עלויות, תוך שהוא מגדיל את התחרות בתחום הפיננסי.

 

BDO FOR STARTUPS   

BDO FOR STARTUPS הינה מעטפת שירותים ייחודית לסטארט-אפים בשלבים שונים.

BDO  ככלל ואשכול טכנולוגיה בפרט שמו להם למטרה להיות פירמת רואי החשבון המובילה באקו סיסטם היזמי בישראל תוך התאמת מגוון השירותים לצורכי היזם והמיזם בשימת דגש על השלב בו המיזם נמצא.

הפירמה מלווה מגוון רחב של אקסלרטורים וחממות ועל לקוחותינו נמנות חברות טכנולוגיה, היי טק, קרנות הון סיכון וסטארט-אפים, דבר המקנה לצוות המקצועי שלנו הבנה מעמיקה בעולמות היזמות,  התאמת השירותים הנדרשים, יצירת נטוורקינג לוקאלי וגלובלי באמצעות סניפי הפירמה מסביב לעולם, דסק ארה"ב והדסק האמירתי ובעיקר – יצירת ערך מוסף גבוה עבור המיזמים.

 

ייעוץ לסטארטאפים משלב ה SEED ועד לשלב ה GROWTH!

צוות המומחים המקצועי שלנו יכין את היזם והמיזם לאתגרים הפיננסיים העומדים בפניו כאשר בשלב ה- SEED ייהנה המיזם משירותי AUDIT , ACCOUNTING SERVICE , TAX STARTEGY.

עם המעבר לשלב ה- ERALY יקבל המיזם שירותי FUND RISING, GOVERNMENT INCENTIVES, BUSINESS&FINANCIAL PLAN  וזאת במטרה לסייע למיזם להמשיך לגדול, לצמוח ולהתפתח.

ובשלב ה- GROWTH יינתנו בין היתר שירותי IPO, INTERNATIONAL TAX COMPLIANCE, TAX:TRANSFER PRICING, CONTROLLING&CFO SERVICES, MARKET ANALYSIS, DUE DILIGENCE, REGULATION COMPLIANCE  ומגוון שירותים נוספים בכדי להבטיח את הצלחת המיזם.

תחת מעטפת השירותים של BDO FOR STARTUPS  ניתן למצוא שירותים נוספים כגון:

  • ייעוץ ניהולי
  • תוכניות עסקיות
  • תכנית שיווקית
  • CUSTOMER MANAGEMENT 

בקרו באתר היעודי שלנו לסטארטאפים

או

צרו קשר עם מחלקת טכנולוגיה

Enter security code:
 Security code