• האתר מקבוצת BDO_IL
  • BDO Business Talk

מדברים עסקים עם המומחים שלנו

ברוכים הבאים לפודקאסט "BDO Business Talk", המקום בו המומחים שלנו מתחומי הייעוץ, המיסוי והביקורת חולקים תובנות בנושאים העסקיים והכלכליים החמים והמשפיעים ביותר כיום, בשיח משותף עם דמות מובילה במשק הישראלי.
 

הירשמו לערוץ הפודקאסטים שלנו >> 

 

פרק 1 - Customer Kingdom

 

מהספה בבית לכיסא במטוס - ככה עושים חווית לקוח באל על

הפודקאסט שיכניס אתכם לממלכת חווית הלקוח, בכל פרק צאלה לוין פלד, מנהלת תחום עיצוב שירות ביחידת הדיגיטל שלנו, תארח אנשים מעניינים מתחומים שונים ויחד הם ינסו לפצח את החידה שנקראת חוויית הלקוח.

בפרק הראשון אירחנו את אופיר גולדמן, ראש אגף שיווק ודיגיטל באל על שיספר לנו על חווית הלקוח מאחורי הקלות והנוחות שבהם אנחנו רגילים להזמין טיסות

אז לאן בא לכם לטוס? 

האזינו עכשיו >> 

צ'ק או מתנה? צ'ק דיגיטלי זה הדבר הבא!


חברת V-CHECK פיתחה פלטפורמה מהפכנית לשליחת צ'קים דיגיטליים ללא שימוש בנייר בתהליך.
אז מהו צ'ק דיגיטלי ומה החשיבות שלו? כיצד פלטפורמה זו יכולה לשמש כמנוע צמיחה כלכלי לעסקים? ומה השימושים לאדם הפרטי?צביקה גרוס מארח את קובי רם לפודקאסט מרתק על חשיבות הצ'ק הדיגיטלי ועל הדרך שעברה V-CHECK.

החלב של העתיד - סיפור ההצלחה של רימילק


חלב אמיתי? לא מפרות? כן כן, זה קורה!

רימיליק (remilk) הוא סטרטאפ ישראלי המביא בשורה חדשה ומשמעותית בענף החלב ומייצר מוצרי חלב מחלבוני פרה ללא שימוש בבעלי חיים. רימילק התחילו את דרכם ממש פה בבית, באקסלרטור אותו BDO ניהלו עבור מעוף- טק  במשרד הכלכלה.

אורי הכהן ואביב וולף בשיח מרתק על הדרך להצלחה רצופת האתגרים, ההחלטה האמיצה לצאת לעולם היזמות, האתגרים בדרך ומה כל יזם ויזמת יכולים ללמוד מהתהליך שהוא עבר.  

 

משולש ברמודה – ישראל, סין, ארה"ב

בפרק השישי בסדרת הפודקאסטים עושים עסקים ישראל סין נארח את פרופסור עמיחי כהן לשיח מרתק עם אילן מאור ונבחן את מערכת היחסים המורכבת בין ישראל, סין, וארה"ב מהפן המשפטי, העסקי והפיננסי.

זמן למנטורינגדודי ורטהיימר שותף באשכול טכנולוגיה ב-BDO והילה ארז כהן, CFO ב-Medipower ומנטורית בתוכנית המנטורינג של ארגון הבוגרים שלנו, נפגשו עם עדי כהן מנהלת ארגון הבוגרים לשיח מרתק על ניהול ופיתוח קריירה, העצמה מקצועית ואישית, רכישת כלים בתחילת הדרך וטיפים להמשך הדרך המקצועית.
סקופ קטן – דודי והילה עבדו שנים יחד אצלנו ב-BDO ועד היום נשארו קולגות. אז מי היה המנטור קודם? האזינו לפודקאסט ותגלו.

טכנולוגיות לגיל השלישי

Olive Diagnostics  היא חברה פורצת דרך אשר פיתחה טכנולוגיה ייחודית לניטור מחלות דרך בדיקת שתן בייתית ופונה בעיקר לעולמות הגיל השלישי.

בחלק השני בסדרה, נויה רוזנברג, מנהלת הפיתוח העסקי של תחום הטכנולוגיה בפירמה בשיח מרתק עם גיא גולדמן מייסד ומנכ"ל Olive Diagnostics  על המסע היזמי והסיפור האישי שהוביל להקמת הסטרטאפ, ההחלטה לפנות לתחום שהוא לא המיינסטרים, הקשיים בדרך והגיוס הגדול שמהווה קרש קפיצה להמשך!


התרבות העסקית בסין

 

שאתה רוצה לעשות עסקים בסין כדאי שיהיה לך חברים, כי עסקים בסין עושים עם חברים. 
בפרק החמישי בסדרת הפודקאסטים "עושים עסקים ישראל – סין" ידברו יניב כהן ואילן מאור על התרבות הסינית בעסקים, כיצד מערכות יחסים של חברות וכבוד הדדי הם המפתח להצלחה עסקית בסין, וכיצד להתגבר על השוני בין התרבות העסקית המערבית לסינית.
 

רובוטים עם אינטליגנציה רגשית


האם רובוטים יצליחו לזהות את הרגשות שלנו ובאמת להבין למה אנחנו מתכוונים? בעזרת הטכנולוגיה של Emotion Logic זה הופך לאפשרי.

אז איך מצמצמים את הפער בין האדם למכונה ומאפשרים למכונה להזדהות עם האדם ולנהל איתו שיחה אמיתית? החברה עוסקת בפיתוח אינטליגנציה רגשית לרובוטים באמצעות זיהוי קולי מתקדם ובכך מתקרבת לאדם האנושי במטרה לאפשר שיח אפקטיבי וייחודי יותר עם לקוחות.

ויקטוריה רוזן ואמיר ליברמן בשיח מרתק על הדור הבא של עולם הבוטים המתפתח, פוטנציאל השוק ותהליך גיוס משקיעים לחברה.
 

מערכות ERP והתנהלות פיננסית בארגון

כיצד מערכות ERP תומכת בהתנהלות הפיננסית של הארגון? מה הערך המוסף של מערכות אלה? ואיך נבנתה חברת אינספריה ע"י שתי נשים חזקות?

על כל אלו ועוד תדברנה בפודקסאט הבא שלנו ירדן ברבי, דירקטורית באשכול תעשייה והתיישבות, וגילי קלורגלוס חסון, מנכ"לית אינספריה.

 

עושים עסקים ישראל סין פרק 4: תעשיית הרכב בסין

לאחרונה אנו עדים ללא מעט מותגי רכב סינים שעשו עליה למדינת ישראל והיד עוד נטויה.

 בפרק הרביעי בסדרת הפודקאסטים "עושים עסקים ישראל – סין" ידברו יניב כהן ואילן מאור על תעשיית הרכב החשמלי והמגמה ההולכת והמתפתחת בסין, חתירה להובלה עולמית בתחום, וההשפעות על שוק הרכב הישראלי.

מאחורי הקלעים של מערכת היחסים בין המשקיעים ליזמים

היחסים בין משקיעים ליזמים הפכו בשנים אחרונות לאדוקים יותר, קרנות ההון סיכון הפכו למעורבות יותר בתהליך הגיוס של הסטרטאפ, נותנות ערך מוסף לסטרטאפים ומעוניינות להיות מעורבות ביכולת של הסטרטאפ לצמוח.

טל הובר מארחת את אביגיל לוין ויחד הן מעניקות הצצה למאחורי הקלעים של מערכת היחסים בין המשקיעים ליזמים, קידום מוצר באמצעות תוכן וקהילה ועוד.

עושים עסקים ישראל סין פרק 3 - השקעות סיניות בחברות ישראליות

בשני העשורים האחרונים אנחנו רואים משקיעים סינים נכנסים לזירה הישראלית ואפילו מוכנים לשלם במכפילים ממשקיעים אירופאים ואמריקאים.

בפרק השלישי בסדרת הפודקאסטים "עושים עסקים ישראל – סין" ידברו יניב כהן ואילן מאור על השקעות סיניות בחברות ישראליות, מי הוא המשקיע הסיני, מה השוני ממשקיע מערבי, וכיצד לחבור למשקיע סיני בצורה הטובה ביותר.
 

עולמות הגיימינג - סטרטאפים משנים את חוקי המשחק

 

תחום הגיימינג הוא אחד הוורטיקליים אשר נמצאים בצמיחה מתמדת באקו סיסטם הלוקאלי והגלובלי.
אז איך הפכו מספר חברים, משחקני גיימינג בייתים ליזמים מצליחים והקימו סטרטאפ שמשלב משחקים ויזמות?
וכיצד קבוצת החברים הצליחה לזהות בעיה ולמצוא לה פתרון שמשנה את המשחק?
צביקה גרוס, המלווה את אבסקיור גיימס מיום הקמתם, נפגש לפודקאסט מרתק עם איימן חוראני על השלבים שעברו בדרך, הקמת חברה, גיבוש צוות, גיוס ועוד.

עושים עסקים ישראל סין - רגולציה בסין


לאחרונה, חברות טכנולוגיה מביטות אל עבר המזרח רישום הפטנטים בסין  תפס תאוצה בקצב מרשים.
בפרק הראשון בסדרת הפודקאסטים "עושים עסקים ישראל סין" ידברו יניב כהן ואילן מאור על IP ורגולציה בסין ויעסקו בשאלות הבאות:

  • כיצד מגינים על נכסים בלתי מוחשיים היום בסין? מה הכלים? והעלות בכלל והיחס למערב?
  • מה הרגולציה הקיימת בסין בנושא?
  • באיזה כלים הרגולטור משתמש בכדי להגן על בעלי נכסים בלתי מוחשיים? כיצד הנושא נאכף?
  • מה הסנקציות על מפרים ?
  • איזה כלים יש בידיים של בעל נכסים שפגעו לו בזכות? והאם דין מקומי סיני כדין חברה זרה?
  • כמה עלות ההתגוננות / יקרים בסין מול ארהב ו או אירופה? וסיכויי הזכיה?
     

מדברים עסקים קטנים ובינוניים


אורי הכהן, שותף, מנהל חטיבת מנהלות ציבוריות ב- BDO Consulting מארח את רן קויתי, המנהל היוצא של הסוכנות לעסקים קטנים ובינונים במשרד הכלכלה והתעשייה, ברצועת הפודקאסטים שלנו ויחד מסכמים יותר מעשור של פעילות למען העסקים הקטנים והבינוניים.

מהם האתגרים העומדים בפניהם? מהם הפתרונות שהממשלה מציעה? ומה צופן להם העתיד? כל התשובות בפודקאסט הבא


שילוח ולוגיסטיקה בשנת 2022


עולם הלוגיסטיקה חווה שינויים רבים וגדולים זאת בעקבות משברים עולמים, נגיף הקורונה ומשבר אוקראינה רוסיה, הבאים לידי ביטוי בהתייקרות השילוח, חומרי הגלם ועוד.

דורון שטיין, שותף וראש אשכול תעשיה והתיישבות מארח לפודקאסט מרתק את יורי באלן מנכ"ל ובעלים של חברת יוניטג על אתגרי השילוח והלוגיסטיקה, פתרונות אפשריים ושווקים חדשים שניתן לפרוץ אליהם.


קריפטו, פיננסים וקהילה - כל מה שצריך לדעת

 
עולם הקריפטו מורכב משלושה רבדים – קהילה, טכנולוגיה וכמובן פיננסים. כיצד עולם הקריפטו מאתגר את הכלכלה? מהן הסוגיות המוסריות שעולות בשימוש בקריפטו? וכיצד יראה עתיד המטבעות המבוזרים?
ווידאד אלטוחי, שותפה, אשכול בנקאות ופיננסים ב- BDO, בשיח מרתק עם נבו לפידות, מנכ"ל ומייסד Source of Funds ו- FRNZX, על עולם הקריפטו הצומח.
 

עסקים וספורט

 


מה משותף למנכ"ל חברה ומאמן כדורסל? כנראה שהרבה יותר ממה שאנחנו חושבים – תרבות ארגונית, מיתוג, ניהול משברים, יצירת אסטרטגיה וחשיבה מחוץ לקופסה.
תומר ניצן מארח בפודקאסט מרתק את אוראיל דסקל ועידן לוצקי לשיחה על הקשר ההדוק בין עולם העסקים לעולם הספורט.

בין פינטק לחברות כרטיסי אשראי

בין פינטק לחברות כרטיסי אשראי – ההתפתחויות בעולם התשלומים ותפקיד הטכנולוגיה קיבלו נפח משמעותי בתקופה האחרונה.
​ווידאד אלטוחי בשיח מרתק עם רועי מינקוב על ההתפתחויות הדיגיטליות בסקטור הפיננסים, השינויים המעניינים בשל הגברת המסחר המכוון על חברות התשלומים והצצה לדעה בנושא מטבעות דיגיטליים.

 

שיווק ממוקד מוצר


שיווק ממוקד מוצר הוא הדבר הבא בתחום השיווק – אז מה זה בעצם? כיצד ניתן לעשות זאת בצורה הטובה ביותר? ומהן היתרונות בשיווק מסוג זה?
טל הובר מארחת את טופז איתן מנמוגו לשיח מרתק וטיפים בנושא.

הזדמנויות עסקיות בפלורידה

מוכנים לקצב הלטיני של פלורידה? כי היא בהחלט מחכה לכם – ריכוז קרנות בין הגבוהים בארצות הברית, שוק בצמיחה, התעניינות במיזמים טכנולוגים ועוד.

תומר ניצן ונויה רוזנברג בשיחה עם ארז חברוני מ-INNOTECH, חברת ייעוץ ובנק השקעות על ההזדמנויות העסקיות בפלורידה, כלים לחדירת השוק המקומי והאקוסיסטם הטכנולוגי באיזור.

כללי הברזל לחווית לקוח טובה

 

 

 

מתי מתחילה חווית הלקוח? האם יש כללי ברזל לחוויית לקוח טובה ומה תפקידן של המחלקות השונות בארגון בשמירה עליה?
טל הובר, מנהלת מחלקת B2B Tech Growth Services בפירמה בשיחה עם שימי עזריה מנכל Howazit על הכלים לשמירה על חווית לקוח, הכלים למדוד אותה וההבדלים בשיטת המדידה של חווית הלקוח בין עולם של B2B ל-C2B וממה מופתעים הלקוחות כשהם מקבלים את התוצאות?

כיצד לבחור את האקוסיסטם הנכון לסטארטאפ שלך?

 

 
על פי המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן, ה-CDC, מומלץ לשטוף ידיים לפחות 5 פעמים ביום, האם אנחנו עושים זאת נכון?חברת SOAPY פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לשטוף ידיים בצורה נכונה, יעילה וחסכונית.
אז איך הם עשו את זה? תומר ניצן ראש דסק ישראל – ארה"ב אירח בפודקאסט של BDO את מקס סימנובסקי, מייסד ושותף  ,SOAPYלספר על תהליך הקמת החברה - האתגרים בשילוב מוצר טכנולוגי הכוללים חומרה ותוכנה, בחירת משקיעים, פריצה בשווקים זרים וכיצד SOAPY מייצרת אימפקט חברתי ומחזירה לקהילה.

אסטרטגיה עסקית של הון סיכון והחשיבות הסטוריטילנג

צביקה גרוס, שותף וראש שירותי מיקור חוץ פיננסיים, בשיחה מרתקת עם בן וינר, שותף מנהל במיזם Jumpspeed וסופר, על אסטרטגיה עסקית בהון סיכון וכיצד להכניס את הרעיונות הללו לרומן מסתורין בז'אנר הספרות העסקית.

שיווק באמצעות שותפים

 


טל הובר, מנהל יחידת שירותי שיווק לסטאראפים בפירמה מארחת לשיחה את רנית פינק, מנהלת מוצר בטרידיון, על שיווק באמצעות שותפים.

מה מציעה טרדיון ללקוחות ומדוע שיווק דרך שותפים הוא הפתרון הטוב ביותר עבורה? מהם היתרונות בשיטת שיווק כזו ומה כדאי לדעת לפני שבוחרים לשווק באמצעותה.

מטבעות הקריפטו כנכס להשקעה

 


שוק הקריפטו פרץ בנובמבר השנה, על פי ההערכות פלטפורמות המסחר, את רף השלושה טריליון דולר כאשר היקף ההשקעות בו מתחילת 2021 הסתכם ב-8.9 מיליארד דולר. יותר מ-6.7 מיליארד דולר שהשקיעו בנכסים דיגיטליים ב-2020 כולה. הגידול בביקוש לנכסים הקריפטוגרפים כנכס להשקעה יוצר עיוותים גדלים והולכים ברישום השווי בדוחות הכספיים. רישום נכסי הקריפטו כנכס בלתי מוחשי אינו משקף להם שווי תואם את השער בו הם נסחרים בשוק ולמעשה עשוי להירשם כהפסד בשעה שהחברה הרוויחה. גיא שמעון שותף באשכול פיננסי ואייל אושרי יועץ באשכול מנתחים את הבעיה עם רישום הקריפטו בדוחות ודנים כיצד ניתן לפתור אותה.

איך בונים אסטרטגיה להרחבת הפעילות בחו"ל?

 


 

חברת התעשיה הקיבוצית הוותיקה חוליות, המתמחה במוצרי צנרת לענף הבניה, היא אחת מהחברות העולות של תעשיית הפלסטיק הקיבוצית. בשנים האחרונות הרחיבה חוליות את פעילותה והקימה מפעלי ייצור בסלובניה הודו ופורטוגל. היחידה האסטרטגית בפירמה ליוותה את הרחבת הפעילות של חוליות בחו"ל. יפעת פולקמן, שותפה ביחידה, שוחחה עם ניצן כהן מנכל החברה על תהליך הרחבת הפעילות של החברה לחו"ל והאתגרים שבדרך. איך בוחרים שוק? איך נכנסים לשוק? ואיך יוצרים את הבידול וההובלה של מוצרי החברה אל מול מתחרות אירופאיות ואמריקאיות בסדר גודל בינלאומי?   

האם אפשר לחזות הצלחה של יזם?

 

 

קרן בלאמברג קפיטל האמריקאית, שבסיסה בסן פרנסיסקו, פועלת בארץ כשלושה עשורים ומלווה כמה מההצלחות הבולטות בהייטק הישראלי כמו Yotpo שנמצאת בדרך להנפקה בשווי של 2 מיליארד דולר בנאסד"ק, Credorax ועוד רבות אחרות. יודפת הראל בוכריס, שותפה מנהלת בקרן, מנתחת בשיחה עם תומר ניצן, ראש דסק ישראל ארה"ב בפירמה, את האני מאמין של הקרן, איך מסייעים ליזמים לבנות רשת קשרים בינלאומית ומייצרים קשרים חזקים לחברות גלובליות, מה חשוב למשקיעים שונים כשהם פוגשים יזמים ואיך מנהיגות יזמית ואינטואיציה ובמיוחד אינטואיציה נשית עושים לפעמים את כל ההבדל בדרך להצלחה.

מהפכת הריביות – כיצד תשפיע הפסקת פרסום ריבית הליבור על העולם הפיננסי?

 

בסוף 2021 יופסק פרסום ריבית הליבור, אשר מהווה ריבית עוגן למגוון עצום של מוצרים פיננסים: ממכשירים נגזרים ואגרות חוב, ועד הלוואות עסקיות ומשכנתאות. היקף המוצרים הפיננסיים בעולם המתבססים על הליבור עולה על 300 טריליון דולר, וגם בבנקים הגדולים בישראל, ההיקפים נאמדים בעשרות מיליארדים.

בפגישה נספר כיצד נוצר הליבור, ואיך הפך לפרמטר מרכזי בעולם הפיננסי. בנוסף, נרחיב אודות השיקולים שמאחורי ההחלטה להפסיק את פרסומו, נתאר את ההערכות של המוסדות הפיננסיים לקראת היום שאחרי הליבור, ונציין גם את ההשלכות החשבונאיות של המהלך הדרמטי. 

גיא שמעון, שותף באשכול פיננסים, ואייל אושרי, יועץ באשכול, מנתחים את עלייתה ונפילתה של ריבית הליבור. 

שרשרת הערך הגלובלית – השינויים בתעשייה הגלובלית בכלל ובארה"ב

 


 

משבר הקורונה חשף חולשות ופערים בשרשראות הערך הגלובליות על רקע התהליך מתמשך של שינויים במדיניות הסחר, התמודדות עם אסונות טבע ושינוים בעלויות העבודה במדינות שונות. ניהול יעיל של סיכוני שרשרת הערך בשנים הקרובות והעמקה של השימוש בכלים דיגיטלים לניהול שרשרת הערך צפוי להפוך את רשת האספקה לרזה וזריזה לעומת הגישה המסורתית . במסגרת שבוע התעשייה של BDO שוחחה אסתי גולדהמאר, שותפה ב- BDO Operational Excellence עם Eskander Yavar, Partner; Management Advisory Services National Leader BDO USA על המגמות שמעצבות מחדש כיום את שרשרת הערך הגלובלית. 

הקורונה כמנוע לצמיחה ולשינויים בהתנהלות העסקית

 

 

כיצד הקורונה השפיע על ההתנהלות העסקית של ACS? וכיצד הקורונה השפיעה על צמיחת לקוחות הקצה של ACS  ? אבי פרקש שותף בחטיבת האסטרטגיה של BDO בשיחה עם זאב קרישנבוים בעלים  ACS Motion Control, על הקורונה כמנוע לצמיחה ולשינויים בהתנהלות העסקית של החברה בעקבותיה.

 

ראיון אחד על אחד: תכניות המענקים לתעשייה

 


דני לרר, שותף מנהל, BDO Operational Excellence בשיחה עם שלמה אטיאס, מנהל הרשות להשקעות, על תוכנית המענקים לתעשייה, המעבר לתעשייה 4.0 והתמודדות עם משבר הקורונה בענף.

ראיון אחד על אחד: תהליכי מיזוג חברות

 

 

מה צריך כדי להצליח בתהליך מיזוג חברה בצורה אפקטיבית, בזמן קצר ובתקופת אי וודאות כמו משבר הקורונה?
ראלי קוברסקי, שותף מנהל בשיח מעמיק עם גל כהן, מנכ"ל בארי אריזות מקבוצת דפוס בארי על תהליך המיזוג שעשו.

אתגר ההעברה הבין דורית בעסקים משפחתיים

 


מ.בר תחזוקה זה סיפור על עסק משפחתי בו צלחו את אתגר ההעברה הבין דורית.
דורון שטיין,שותף, ראש אשכול תעשייה והתיישבות, BDO מארח את ישראלה בר, בעלים מ.בר תחזוקה, לשיחה על סיפור ההצלחה של העסק המשפחתי ושילוב בניה בעסק.

כחול-לבן: מגמות ואתגרים בתעשייה הישראלית

 


כיצד מייצרים איזון בין יוקר המחיה במדינת ישראל לבין הגדלת ביקושים מקומיים?
ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים בישראל ושחר זיו, שותף מנהל ב-BDO בשיח חשוב על תפקידה של המדינה בענף התעשייה בעתות משבר ובכלל.

 

עם מצופים אסטרטגיים לא טובעים בבריכה העולמית

 יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות מיטרוניקס הפכה את משבר הקורונה לגל של צמיחה.
הדס אפשטיין ראש חטיבת האסטרטגיה בייעוץ בשיחה עם אייל טרייבר מנכ"ל ואיך הצליחו להפוך את האתגר לצמיחה. 

אסטרטגיית אוטומציה בתהליכי הליבה של הארגון

 


במהלך משבר הקורונה החלה חברת אהבה מעבדות ים המלח תהליך רחב וחוצה מחלקות של אטומציה בארגון.כיצד גובשה אסטרטגיית האוטומציה? מה היו השלבים בהטמעת התהליכים? ואילו טכנולוגיות נבחרו לטובת התהליך?
עדי אשר, ראש תחום אוטומציה ויעוץ טכנולוגי - דיגיטלי ב-BDO יחד עם אסף חן, סמנכ"ל מערכות מידע באהבה מעבדות ים המלח בשיח מעמיק ופרקטי על הטמעת תהליכי אוטומציה בחברה.

איך חיים עם הקורונה בתעשיות הביטחוניות – חדשנות ויצירתיות

 

 

חברת רפאל מינפה את משבר הקורונה להעסקת עובדים, שימור הרציפות העסקית, ושימוש בחדשנות ויצירתיות. כיצד הם עשו זאת? הדס אפשטיין, שותפה, חטיבת האסטרטגיה, BDO Consulting, בשיחה עם אריאל קארו סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי, רפאל.

הפריצה של אינוקן: מגיוס הון במימון המונים ועד להנפקה בקנדה

 

 

מירב גולדמן, דירקטורית באשכול טכנולוגיה ב-BDO ואיריס בינקוביץ' מנכ"לית ושותפה מייסדת באינוקן פארמה המפתחת תרופות המשלבות קנבינואידים, בשיחה על מסלול הצמיחה פורץ הדרך של אינוקן. מהחברה הראשונה בישראל שגייסה הון במימון המונים ועד להנפקה ראשונה מסוגה של חברה ישראלית בקנדה בליווי BDO. איך ביססה את עצמה אינוקן כאחת מהכוכבות העולות בתחום החם של השנים האחרונות ומהן עצות הזהב של איריס ליזמיות ומנהלות?

הדרך של אורה סמארט אייר: מרעיון למוצר גלובלי מצליח

 


מה אנחנו באמת יודעים על האוויר שאנחנו נושמים בחללים סגורים? תומר ניצן, ראש דסק ארה"ב ב-BDO שוחח עם אביעד שניידרמן שותף מייסד באאורה סמארט אייר המייצרת מערכת לניהול איכות אוויר בחללים סגורים על הדרך של אאורה מרעיון למוצר גלובלי מצליח ואיך ההיסטוריה המשפחתית במיזוג אוויר הפכה למוצר שמותקן גם אצל מלך ספרד בארמון.

איך מקימים קרן הון סיכון?

 

שחר זיו, שותף מנהל ב-BDO, בשיחה עם גיל ארזי על הקמת FINTLV והדרך של הקרן עד להישגיה כיום. BDO היתה אחת ממשקיעי העוגן בקרן עם הקמתה לפני חמש שנים וכיום מנהלת הקרן מעל 400 מיליון דולר ומלווה את צמיחתן של חברות האינשורטק הישראליות בארה"ב. עם איזה אתגרים התמודדו הקרן והמשקיעים? מה צריכים לדעת יזמים שרוצים להשתלב בתעשייה, מהם האתגרים בתעשיית האינשורטק והסרוויס טק? וגם, כיצד השתנה התפקיד של רואה החשבון, איך הוא פורץ לעולמות הטכנולוגים ומהם הכלים שהוא נותן לקריירה המקצועית (05.05.2021). 

התקן החשבונאי CECL

 


החל מינואר 2022 צפויים הבנקים בישראל ליישם תקן חשבונאי חדש -  ה-CECL התקן, שיש רואים בו מהפכה של ממש, נולד בעקבות משבר 2008 ועוסק במדידת הפסדי האשראי. כיצד יסייע התקן למנוע את המשבר הבא או לפחות להקטין את העוצמה שלו? (25.04.2021)

מנהיגות נשית בענף הבנקאות

 


ארז סופר, שותף מנהל ב- BDO ודלית רביב, ראש החטיבה הקמעונאית בבנק הפועלים בשיחה אישית על האתגרים בדרך לצמרת הניהול, האם יש הבדלים בין ניהול נשי לגברי, וגם: 2020 כשנת שיא בשוק המשכנתאות (25.04.21)

התחדשות עירונית: חוסר וודאות ומגמת תמורות הולכות ופוחתות

 תחום ההתחדשות העירונית נמצאת בתקופת שינוי. האם כדאי לחכות או לצאת לדרך?
דן אטיאס, שותף, ראש אשכול נדל"ן ב-BDO וענת בירן עו"ד ובעלים תכנון ובנייה נדל"ן בשיחה על ההזדמנויות והתמורות בתחום (18.02.21)

תהליכי דיגיטציה בתחום הביטוח

 

 
בנובמבר 2020 היפו ביצעה סבב גיוס ענק המקרב את שוויה ל-3 מילארד דולר.
שחר זיו, שותף מנהל ב-BDO בשיחה עם אסף וונד מנכ"ל היפו על הדיגיטציה בשירותי הביטוח.
(01.02.21)

חללי עבודה בתקופת הקורונה


 
איך תראה סביבת המשרדים של העתיד? שחר זיו ודן זכאי נפגשו לשיח על אסטרטגיית פעולה והאתגרים שניצבים בפני חברות חללי העבודה בתקופת הקורונה (15.01.21)

 

.