• BDO Business Talk

מדברים עסקים עם המומחים שלנו

ברוכים הבאים לפודקאסט "BDO Business Talk", המקום בו המומחים שלנו מתחומי הייעוץ, המיסוי והביקורת חולקים תובנות בנושאים העסקיים והכלכליים החמים והמשפיעים ביותר כיום, בשיח משותף עם דמות מובילה במשק הישראלי.
 

הירשמו לערוץ הפודקאסטים שלנו >> 

 

מטבעות הקריפטו כנכס להשקעה

 


שוק הקריפטו פרץ בנובמבר השנה, על פי ההערכות פלטפורמות המסחר, את רף השלושה טריליון דולר כאשר היקף ההשקעות בו מתחילת 2021 הסתכם ב-8.9 מיליארד דולר. יותר מ-6.7 מיליארד דולר שהשקיעו בנכסים דיגיטליים ב-2020 כולה. הגידול בביקוש לנכסים הקריפטוגרפים כנכס להשקעה יוצר עיוותים גדלים והולכים ברישום השווי בדוחות הכספיים. רישום נכסי הקריפטו כנכס בלתי מוחשי אינו משקף להם שווי תואם את השער בו הם נסחרים בשוק ולמעשה עשוי להירשם כהפסד בשעה שהחברה הרוויחה. גיא שמעון שותף באשכול פיננסי ואייל אושרי יועץ באשכול מנתחים את הבעיה עם רישום הקריפטו בדוחות ודנים כיצד ניתן לפתור אותה.

איך בונים אסטרטגיה להרחבת הפעילות בחו"ל?

 


 

חברת התעשיה הקיבוצית הוותיקה חוליות, המתמחה במוצרי צנרת לענף הבניה, היא אחת מהחברות העולות של תעשיית הפלסטיק הקיבוצית. בשנים האחרונות הרחיבה חוליות את פעילותה והקימה מפעלי ייצור בסלובניה הודו ופורטוגל. היחידה האסטרטגית בפירמה ליוותה את הרחבת הפעילות של חוליות בחו"ל. יפעת פולקמן, שותפה ביחידה, שוחחה עם ניצן כהן מנכל החברה על תהליך הרחבת הפעילות של החברה לחו"ל והאתגרים שבדרך. איך בוחרים שוק? איך נכנסים לשוק? ואיך יוצרים את הבידול וההובלה של מוצרי החברה אל מול מתחרות אירופאיות ואמריקאיות בסדר גודל בינלאומי?   

האם אפשר לחזות הצלחה של יזם?

 

 

קרן בלאמברג קפיטל האמריקאית, שבסיסה בסן פרנסיסקו, פועלת בארץ כשלושה עשורים ומלווה כמה מההצלחות הבולטות בהייטק הישראלי כמו Yotpo שנמצאת בדרך להנפקה בשווי של 2 מיליארד דולר בנאסד"ק, Credorax ועוד רבות אחרות. יודפת הראל בוכריס, שותפה מנהלת בקרן, מנתחת בשיחה עם תומר ניצן, ראש דסק ישראל ארה"ב בפירמה, את האני מאמין של הקרן, איך מסייעים ליזמים לבנות רשת קשרים בינלאומית ומייצרים קשרים חזקים לחברות גלובליות, מה חשוב למשקיעים שונים כשהם פוגשים יזמים ואיך מנהיגות יזמית ואינטואיציה ובמיוחד אינטואיציה נשית עושים לפעמים את כל ההבדל בדרך להצלחה.

מהפכת הריביות – כיצד תשפיע הפסקת פרסום ריבית הליבור על העולם הפיננסי?

 

בסוף 2021 יופסק פרסום ריבית הליבור, אשר מהווה ריבית עוגן למגוון עצום של מוצרים פיננסים: ממכשירים נגזרים ואגרות חוב, ועד הלוואות עסקיות ומשכנתאות. היקף המוצרים הפיננסיים בעולם המתבססים על הליבור עולה על 300 טריליון דולר, וגם בבנקים הגדולים בישראל, ההיקפים נאמדים בעשרות מיליארדים.

בפגישה נספר כיצד נוצר הליבור, ואיך הפך לפרמטר מרכזי בעולם הפיננסי. בנוסף, נרחיב אודות השיקולים שמאחורי ההחלטה להפסיק את פרסומו, נתאר את ההערכות של המוסדות הפיננסיים לקראת היום שאחרי הליבור, ונציין גם את ההשלכות החשבונאיות של המהלך הדרמטי. 

גיא שמעון, שותף באשכול פיננסים, ואייל אושרי, יועץ באשכול, מנתחים את עלייתה ונפילתה של ריבית הליבור. 

שרשרת הערך הגלובלית – השינויים בתעשייה הגלובלית בכלל ובארה"ב

 


 

משבר הקורונה חשף חולשות ופערים בשרשראות הערך הגלובליות על רקע התהליך מתמשך של שינויים במדיניות הסחר, התמודדות עם אסונות טבע ושינוים בעלויות העבודה במדינות שונות. ניהול יעיל של סיכוני שרשרת הערך בשנים הקרובות והעמקה של השימוש בכלים דיגיטלים לניהול שרשרת הערך צפוי להפוך את רשת האספקה לרזה וזריזה לעומת הגישה המסורתית . במסגרת שבוע התעשייה של BDO שוחחה אסתי גולדהמאר, שותפה ב- BDO Operational Excellence עם Eskander Yavar, Partner; Management Advisory Services National Leader BDO USA על המגמות שמעצבות מחדש כיום את שרשרת הערך הגלובלית. 

הקורונה כמנוע לצמיחה ולשינויים בהתנהלות העסקית

 

 

כיצד הקורונה השפיע על ההתנהלות העסקית של ACS? וכיצד הקורונה השפיעה על צמיחת לקוחות הקצה של ACS  ? אבי פרקש שותף בחטיבת האסטרטגיה של BDO בשיחה עם זאב קרישנבוים בעלים  ACS Motion Control, על הקורונה כמנוע לצמיחה ולשינויים בהתנהלות העסקית של החברה בעקבותיה.

 

ראיון אחד על אחד: תכניות המענקים לתעשייה

 


דני לרר, שותף מנהל, BDO Operational Excellence בשיחה עם שלמה אטיאס, מנהל הרשות להשקעות, על תוכנית המענקים לתעשייה, המעבר לתעשייה 4.0 והתמודדות עם משבר הקורונה בענף.

ראיון אחד על אחד: תהליכי מיזוג חברות

 

 

מה צריך כדי להצליח בתהליך מיזוג חברה בצורה אפקטיבית, בזמן קצר ובתקופת אי וודאות כמו משבר הקורונה?
ראלי קוברסקי, שותף מנהל בשיח מעמיק עם גל כהן, מנכ"ל בארי אריזות מקבוצת דפוס בארי על תהליך המיזוג שעשו.

אתגר ההעברה הבין דורית בעסקים משפחתיים

 


מ.בר תחזוקה זה סיפור על עסק משפחתי בו צלחו את אתגר ההעברה הבין דורית.
דורון שטיין,שותף, ראש אשכול תעשייה והתיישבות, BDO מארח את ישראלה בר, בעלים מ.בר תחזוקה, לשיחה על סיפור ההצלחה של העסק המשפחתי ושילוב בניה בעסק.

כחול-לבן: מגמות ואתגרים בתעשייה הישראלית

 


כיצד מייצרים איזון בין יוקר המחיה במדינת ישראל לבין הגדלת ביקושים מקומיים?
ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים בישראל ושחר זיו, שותף מנהל ב-BDO בשיח חשוב על תפקידה של המדינה בענף התעשייה בעתות משבר ובכלל.

 

עם מצופים אסטרטגיים לא טובעים בבריכה העולמית

 יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות מיטרוניקס הפכה את משבר הקורונה לגל של צמיחה.
הדס אפשטיין ראש חטיבת האסטרטגיה בייעוץ בשיחה עם אייל טרייבר מנכ"ל ואיך הצליחו להפוך את האתגר לצמיחה. 

אסטרטגיית אוטומציה בתהליכי הליבה של הארגון

 


במהלך משבר הקורונה החלה חברת אהבה מעבדות ים המלח תהליך רחב וחוצה מחלקות של אטומציה בארגון.כיצד גובשה אסטרטגיית האוטומציה? מה היו השלבים בהטמעת התהליכים? ואילו טכנולוגיות נבחרו לטובת התהליך?
עדי אשר, ראש תחום אוטומציה ויעוץ טכנולוגי - דיגיטלי ב-BDO יחד עם אסף חן, סמנכ"ל מערכות מידע באהבה מעבדות ים המלח בשיח מעמיק ופרקטי על הטמעת תהליכי אוטומציה בחברה.

איך חיים עם הקורונה בתעשיות הביטחוניות – חדשנות ויצירתיות

 

 

חברת רפאל מינפה את משבר הקורונה להעסקת עובדים, שימור הרציפות העסקית, ושימוש בחדשנות ויצירתיות. כיצד הם עשו זאת? הדס אפשטיין, שותפה, חטיבת האסטרטגיה, BDO Consulting, בשיחה עם אריאל קארו סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי, רפאל.

הפריצה של אינוקן: מגיוס הון במימון המונים ועד להנפקה בקנדה

 

 

מירב גולדמן, דירקטורית באשכול טכנולוגיה ב-BDO ואיריס בינקוביץ' מנכ"לית ושותפה מייסדת באינוקן פארמה המפתחת תרופות המשלבות קנבינואידים, בשיחה על מסלול הצמיחה פורץ הדרך של אינוקן. מהחברה הראשונה בישראל שגייסה הון במימון המונים ועד להנפקה ראשונה מסוגה של חברה ישראלית בקנדה בליווי BDO. איך ביססה את עצמה אינוקן כאחת מהכוכבות העולות בתחום החם של השנים האחרונות ומהן עצות הזהב של איריס ליזמיות ומנהלות?

הדרך של אורה סמארט אייר: מרעיון למוצר גלובלי מצליח

 


מה אנחנו באמת יודעים על האוויר שאנחנו נושמים בחללים סגורים? תומר ניצן, ראש דסק ארה"ב ב-BDO שוחח עם אביעד שניידרמן שותף מייסד באאורה סמארט אייר המייצרת מערכת לניהול איכות אוויר בחללים סגורים על הדרך של אאורה מרעיון למוצר גלובלי מצליח ואיך ההיסטוריה המשפחתית במיזוג אוויר הפכה למוצר שמותקן גם אצל מלך ספרד בארמון.

איך מקימים קרן הון סיכון?

 

שחר זיו, שותף מנהל ב-BDO, בשיחה עם גיל ארזי על הקמת FINTLV והדרך של הקרן עד להישגיה כיום. BDO היתה אחת ממשקיעי העוגן בקרן עם הקמתה לפני חמש שנים וכיום מנהלת הקרן מעל 400 מיליון דולר ומלווה את צמיחתן של חברות האינשורטק הישראליות בארה"ב. עם איזה אתגרים התמודדו הקרן והמשקיעים? מה צריכים לדעת יזמים שרוצים להשתלב בתעשייה, מהם האתגרים בתעשיית האינשורטק והסרוויס טק? וגם, כיצד השתנה התפקיד של רואה החשבון, איך הוא פורץ לעולמות הטכנולוגים ומהם הכלים שהוא נותן לקריירה המקצועית (05.05.2021). 

התקן החשבונאי CECL

 


החל מינואר 2022 צפויים הבנקים בישראל ליישם תקן חשבונאי חדש -  ה-CECL התקן, שיש רואים בו מהפכה של ממש, נולד בעקבות משבר 2008 ועוסק במדידת הפסדי האשראי. כיצד יסייע התקן למנוע את המשבר הבא או לפחות להקטין את העוצמה שלו? (25.04.2021)

מנהיגות נשית בענף הבנקאות

 


ארז סופר, שותף מנהל ב- BDO ודלית רביב, ראש החטיבה הקמעונאית בבנק הפועלים בשיחה אישית על האתגרים בדרך לצמרת הניהול, האם יש הבדלים בין ניהול נשי לגברי, וגם: 2020 כשנת שיא בשוק המשכנתאות (25.04.21)

התחדשות עירונית: חוסר וודאות ומגמת תמורות הולכות ופוחתות

 תחום ההתחדשות העירונית נמצאת בתקופת שינוי. האם כדאי לחכות או לצאת לדרך?
דן אטיאס, שותף, ראש אשכול נדל"ן ב-BDO וענת בירן עו"ד ובעלים תכנון ובנייה נדל"ן בשיחה על ההזדמנויות והתמורות בתחום (18.02.21)

תהליכי דיגיטציה בתחום הביטוח

 

 
בנובמבר 2020 היפו ביצעה סבב גיוס ענק המקרב את שוויה ל-3 מילארד דולר.
שחר זיו, שותף מנהל ב-BDO בשיחה עם אסף וונד מנכ"ל היפו על הדיגיטציה בשירותי הביטוח.
(01.02.21)

חללי עבודה בתקופת הקורונה


 
איך תראה סביבת המשרדים של העתיד? שחר זיו ודן זכאי נפגשו לשיח על אסטרטגיית פעולה והאתגרים שניצבים בפני חברות חללי העבודה בתקופת הקורונה (15.01.21)

 

.