הגנת סייבר בסביבה תפעולית (OT)

הגנה על מערכות בקרה ותשתיות קריטיות

אינטגרציה טכנית של OT (Operational Technology) עם מערכות IT מודרניות מחברת בין אתגרים משמעותיים באבטחת טכנולוגיות.
תהליך  OTהוא בעצם שילוב של מערכות OT ישנות ומשולבות עם מערכות IT מודרניות. מכיוון שהמערכות הישנות הללו לא תוכננו מתוך התחשבות בשיטות אבטחת סייבר עדכניות, הן מכילות לעיתים קרובות נקודות תורפה מובנות שעלולות להיות מנוצלות על ידי גורמים זדוניים.

חוסר בכוח אדם מיומן מול איומי סייבר

משאבי עבודה לא מספיקים ליישום תוכנית אבטחה: לפי דו"ח SANS , 47.7% מהנשאלים ציינו כי הארגונים שלהם מתמודדים עם מחסור במשאבי כוח אדם כאשר מנסים ליישם תוכניות אבטחה קיימות. אתגר זה מדגיש את הצורך בכוח עבודה איכותי, המתמחה באבטחת מידע וסייבר תעשייתית כדי לטפל בסוגיות מורכבות אלו הנובעות ממערכות ישנות יותר.

הדו"ח גם חושף כי 36.7% מהנשאלים סבורים שצוות ה-IT שלהם אינו מבין במלואו את הדרישות התפעוליות הייחודיות של סביבות IT. תפיסה שגויה זו לפיה ניתן ליישם שיטות אבטחת IT ישירות על סביבות ICS יכולה להוביל להשפעות בעייתיות או הרסניות על הייצור, הבטיחות ואמינות המערכת הכוללת.

שירותי הגנת סייבר בסביבה תפעולית

ארגונים רבים מתמודדים עם איומי סייבר בסביבה תפעולית. לשם כך, BDO מספקת שירותי ייעוץ המסייעים להתגבר על אתגרים אלו ולאבטח מערכות קריטיות בארגונים. צוות המומחים שלנו מתמחה בהתמודדות עם אתגרים אלו על ידי הצעת פתרונות מותאמים לצרכים הייחודיים של כל ארגון:

  1. שילוב OT מדור קודם ו-IT מודרני: אנו מעריכים את המערכות הקיימות שלך, מזהים נקודות תורפה אפשריות ומפתחים אסטרטגיות לשילוב מאובטח של ציוד OT מדור קודם עם תשתית IT מודרנית.
  2. אופטימיזציה של משאבים והכשרת כוח אדם: אנו מסייעים באופטימיזציה של כוח העבודה שלך כדי ליישם ביעילות תוכניות אבטחה. תוכניות ההדרכה המותאמות שלנו יציידו את צוות ה-IT שלך בידע ובכישורים הדרושים כדי להבין ולטפל במורכבות של סביבות IT.
  3. אסטרטגיות אבטחה מותאמות אישית: אנו מכירים בכך שגישה אחת הנהוגה באבטחת סייבר אינה מתאימה לסביבות ICS שדורשות הגנת סייבר מותאמת אישית. הצוות שלנו מפתח אסטרטגיות שתפורות למידות הארגון אשר לוקחות בחשבון את הדרישות התפעוליות הייחודיות של מערכות ה-OT שלך.
  4. ניהול מקיף של נכסים ופגיעות: שירותי ניהול הנכסים שלנו מספקים נראות מלאה לתשתיות הארגון ומאפשרים ניטור ובקרה יעילים של הנכסים הקריטיים.


אנו מציעים גם פתרונות ניהול פגיעות לזיהוי, הערכה ותיקון סיכונים פוטנציאליים תוך הבטחת האבטחה השוטפת של הפעילות בארגונים.

ליצירת קשר ניתן לפנות במייל הבא: נועם הנדרוקר - NoamH@bdo.co.il