• אחריות תאגידית, סביבה וקיימות

קיימות ואחריות תאגידית

 

על הקבוצה לאחריות תאגידית וקיימות

הקבוצה לאחריות תאגידית וקיימות בחברת BDO Consulting הינה הראשונה, הגדולה והמובילה בישראל לשירותי ייעוץ וליווי בפיתוח אסטרטגיית קיימות ובהטמעתה בליבה העסקית בכל תחומי הפעילות. הקבוצה, המשמשת כ- ONE STOP SHOP לתחומי הקיימות והאחריות התאגידית, היא בעלת ניסיון רב שנים בליווי תהליכי חוצי ארגון בעשרות חברות בארץ ובעולם. הניסיון העשיר של יועצי הקבוצה, הידע הנרחב ומגוון השירותים, הופכים אותה לשותפה טבעית עבור חברות וארגונים. מלבד שירותי הליווי והייעוץ, הקבוצה פועלת גם לקידום הידע ופיתוח התחום בישראל ומפרסמת מדי תקופה מחקרים  יישומיים בתחום האחריות התאגידית. כמו כן, הקבוצה מהווה את זרוע ההדרכה הרשמית והבלעדית של ארגון ה- GRI המפרסם את תקן הקיימות הגלובאלי המוביל, ושותפה של ארגון "מעלה" בקורס להכשרת מנהלי אחריות תאגידית.

מהי אחריות תאגידית?

אחריות תאגידית היא גישה ניהולית אסטרטגית באמצעותה מנהל הארגון את השפעותיו אל מול מחזיקי העניין שלו, מייצר עבורם ערך, מחזק את יחסי האמון ומשפר את ביצועיו הכלכליים לטווח הארוך.  

תפיסת העולם העומדת בבסיס הגישה היא שמהותו של הארגון העסקי אינה מסתכמת רק ביצירת רווח לבעלי המניות (Shareholders), אלא  גם ביצירת ערך לכלל מחזיקי העניין (Stakeholders)- הלקוחות, העובדים, הספקים, המשקיעים הקהילה והסביבה.

גוף עסקי פועל בתוך הקהילה, המהווה עבורו את מקור העובדים, הלקוחות והפרנסה. לאור זאת, הרציונל העומד בבסיס הטמעת אחריות תאגידית במגזר העסקי היא שעל מנת לקיים עסקים בריאים ורווחיים לאורך זמן, יש צורך בחברה בריאה. המשמעות היא שאחריות תאגידית הינה תחום רחב היקף הכולל עולמות תוכן מגוונים בפעילות החברה לרבות גיוון תעסוקתי, איכות הסביבה, ניהול רכש אחראי, אתיקה, הוגנות במוצרים ושירותים, ממשל תאגידי, מעורבות בקהילה, ועוד.

 

התועלות בהטמעת קיימות ואחריות תאגידית בליבה העסקית:

  • שיפור איכות הניהול – ניהול סיכונים והטמעת גישת Best practice בניהול כל תחום;
  • זיהוי הזדמנויות עסקיות המקדם חדשנות;
  • חיזוק הרישיון החברתי לפעול (SLTO) –אמון, מוניטין, שיווק חברתי, מחוברות והזדהות העובדים עם מטרות החברה;
  • ביצועים פיננסיים טובים יותר לטווח הארוך- מחקרים מראים כי מניותיהן של חברות המטמיעות אחריות תאגידית בפרקטיקה העסקית שלהן מציגות ביצועים פיננסים טובים יותר, זאת בהשוואה לחברות שלא מתנהלות על פי עקרונות האחריות התאגידית. מגמה זו מתחזקת באופן ניכר לאורך העשור האחרון*

 

מבחר שירותי יעוץ ואסטרטגיה

שירותי הייעוץ שמעניקה היחידה ללקוחותיה בתחומי אחריות תאגידית וקיימות מגוונים, וכוללים פיתוח אסטרטגיית קיימות והטמעתה הפעילות העסקית, ליווי חברות בדיווח חברתי-סביבתי תוך התאמה לסטנדרטים בינלאומיים מובילים, פיתוח והטמעה של תכנית אתיקה אפקטיבית, מענה לאנליזות של משקיעי ESG, ניהול תהליכי דיאלוג ושיתוף מחזיקי עניין וקורסי הכשרה בתחום האחריות התאגידית.  

לקוחות לדוגמה

בנק לאומי

גזית גלוב

בנק פועלים- דוח אחריות תאגידית  

דיסקונט

נתיבי איילון

 

 

צרו קשר עם המומחים שלנו


https://www.forbes.com/sites/georgkell/2018/07/11/the-remarkable-rise-of-esg*